• Devlet - Platon (Eflatun)
Devlet - Platon (Eflatun)
Ürün Kodu : KTPRMN111       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
14.00 TL   11.99 TL   Kdv Dahil
2-3 Gün İçerisinde Teslimat
-
+
Platon (Eflatun, İÖ yaklaşık 428/7-İÖ yaklaşık 348/7): Bugünkü üniversitenin atası sayılan Akademia`nın kurucusu (İÖ 387) ve hocası Sokrates`i konuşturduğu "diyaloglar"la felsefeyi yazıya en iyi aktarmış olan ustalardan biridir.
Sokrates`in Savunması (Apologia) ile birlikte diyaloglarının en tanınmışı olan Devlet (Politeia)`te ise Platon, "iyilik", "eşitlik", "güçlülük" ve "haklılık" gibi "insanlık durumları"nı irdeleyerek düşlediği en iyi devletti anlatmış, ve bu temel yapıt, ister yanında ister karşısında olsunlar, 2000 yılı aşkın süredir ortaya konan bütün devlet kuramı ya da toplum düzenlerinin başvuru kaynakları arasında yer almıştır.
Sabahattin Eyüboğlu (1908-1973); Hasan Ali Yücel`in kurduğu Tercüme Bürosu`nun başkan yardımcısı ve Cumhuriyet döneminin en önemli kültür insanlarından biriydi. Tek başına ya da "imece" birlikteliğiyle yaptığı çeviriler, HayyamX`dan Montaigne`e, Platon`dan Shakespeare`e hep, dünya kültürünün doruk adlarındandı.
M. Ali Cimcoz: Çevirmen, seslendirme sanatçısı ve Türkiye`nin ilk özel galerisi Maya`nın kurucu yönetici olan Adalet Cimcoz`un iş ve hayat ortağıdır. Sabahattin Eyüboğlu ile yaptıkları Devlet çevirisi ise, 1959`da Türk Dil Kurumu`nun ilk çeviri ödülüne değer bulunmuştur.
 
372 sayfa       Ebatları: 12 x 20 cm.     Kâğıt Cinsi: 2.hamur     Karton Kapak 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
2-3 Gün İçerisinde Teslimat
Kargo Firması
:
Yurtiçi Kargo
Gönderilecek Bölge
:
Teslimat Detayları
:
siparişiniz alındıktan sonra ortalama 2-3 gün içerisinde teslimat yapılacaktır.
İade/İptal Detayları
:
 
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?