• Bütün Şiirlerinden Seçmeler - Rainer Maria Rilke
Bütün Şiirlerinden Seçmeler - Rainer Maria Rilke
Ürün Kodu : KTPŞİİR45       Yorumlar (0)      Yorum Ekle
12.00 TL   9.99 TL   Kdv Dahil
2-3 Gün İçerisinde Teslimat
-
+
Rainer Maria Rilke (1875-1926) 20. yüzyıl Batı şiiri sanatının en büyük temsilcilerindendir. Şairin doğduğu Prag kenti, o zamanki Avusturya-Macaristan İmparatorluğu`nun sınırları içerisindedir. Orta Avrupa`nın kozmopolit kültürünün doruk noktasına vardığı bir dönemde yetişen Rilke bütün yaşamını "şiirde şiiri aramak" uğraşına odaklar. 

1899 ve 1900 yıllarında Lou Salome ile birlikte Rusya`ya yaptığı iki yolculuk ve orada Tolstoy`la tanışması bu arayışta önemli bir yer tutar. Paris`te Rodin ve Cézane ile kurduğu dostluk keza duygu dünyasını zenginleştirir. Yine Hölderlin`le tanışması ve Alman idealizmi Rilke`nin şiirini besleyen güçlü damarlardır. 

Stefan Zweig, 1936 yılında Londra`da, Rilke üzerine verdiği bir konferansta şairi şöyle betimler: "Zamanımızın zengin ve başarılı şairlerinden hiçbiri, kendini hiçbir yere bağlamayan Rilke kadar özgür değildi. Onun ne alışkanlıkları, ne adresi ve aslında ne de bir vatanı vardı; İtalya`da, Fransa`da ya da Avusturya`da aynı rahatlıkla yaşayabilirdi ve nerede olduğu hiçbir zaman bilinmezdi. Onunla karşılaşmak, hemen her zaman bir rastlantıya bağlıydı..." 

Bu seçki Rilke`nin Yaşam ve Şarkılar, Resimler Kitabı, Saatler Kitabı, Sancaktar Christoph Rilke`nin Aşkı ve Ölümü Üzerine Bir Ezgi, Yeni Şiirler, Erken Şiirler, İlk Şiirler, Duino Ağıtları ve Orpheus`a Sone adlı kitaplarından Ahmet Cemal tarafından derlenmiştir.   (Tanıtım Bülteninden)

128 Sayfa     Ebatları: 12,5 x 20,5 cm.    Kâğıt Cinsi: 2.Hamur    Karton Kapak 

Toplam 0 yorum yapıldı


Yorum yaptığınız teşekkür ederiz. Yorumunuz icelendikten sonra yayınlanacaktır.
Sizde yorum yapın
Doğrulama Kodu
Kargoya Veriliş
:
2-3 Gün İçerisinde Teslimat
Kargo Firması
:
Yurtiçi Kargo
Gönderilecek Bölge
:
Teslimat Detayları
:
siparişiniz alındıktan sonra ortalama 2-3 gün içerisinde teslimat yapılacaktır.
İade/İptal Detayları
:
 
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?